Zmiana Relacji

Zmiana Relacji:

 

1. Wybierasz osobę, z którą chcesz zmienić relację – wzmocnić połączenie, zmienić jego charakter, lub odciąć się od niej.

2. Zapraszasz tą osobę na krzesło koło siebie. Wyobraź sobie jak przychodzi, zobacz jak się zachowuje. Witasz ją i dziękujesz za przyjście. Jeśli jest agresywna, możesz wziąć kogoś, kto będzie ją pilnował. Jeśli jest przestraszona, możesz dać jej coś, co ją pocieszy.

3. Przyglądasz się sobie, także swojemu wnętrzu, z pytaniem 'czy jest we mnie coś, co dała mi ta osoba, co nie jest moje i co jest dla mnie szkodliwe’? Może to być zachowanie, przekonanie, uczucie, podejście do siebie lub innych, wątpliwości, obawa, lub nawet coś, czego nie potrafisz nazwać, a co po prostu Ci nie pasuje. Gdy znajdziesz taką rzecz, patrzysz gdzie jest, jak wygląda, jak by wyglądała, gdyby miała być przedmiotem. Następnie bierzesz tą rzecz i oddajesz drugiej osobie. Sprawdzasz czy przyjmuje. Jeśli nie chce przyjąć, powiedz jej, że jeśli sama dostała to od kogoś innego, to może to oddać tej osobie, ale Ty już tego nie chcesz. Upewnij się, że tak zrobi.

Następnie sprawdzaj dalej, szukając kolejnych rzeczy, które nie są Twoje i oddawaj je tej osobie. Po drodze możesz też znaleźć rzeczy, które nie należą do Ciebie, ale nie są tej osoby – wtedy zaproś inną osobę, do której dana rzecz należy, albo po prostu wyrzuć tą rzecz do śmieci.

Jeśli cokolwiek z siebie wyrzucasz lub odczepiasz, wypełnij to miejsce jednym z poniższych:
ciepło
słońce
światło
ogień
woda
wiatr
ziemia
jakiś miły, ciepły kolor

Gdy upewnisz się co najmniej 3 razy, że już wszystko oddałaś i nie nosisz już w sobie niczego czego nie chcesz od tej osoby, możesz przejść do dalszej części ćwiczenia.

4. Teraz przyjrzyj się tej drugiej osobie z pytaniem 'czy jest w Tobie coś, co należy do mnie?’ Zadaj jej też to pytanie na głos. Następnie odbieraj kolejne rzeczy. Jeśli osoba nie chce czegoś oddać, niech odda najpierw wszystkie inne Twoje rzeczy, a potem, za każdą z tych, które nie chce oddać, niech podaruje Ci coś, co będzie miało dla Ciebie co najmniej identyczną, albo większą wartość, kupując w zamian to, czego nie chce oddać. To Ty decydujesz, czy tamta rzecz którą chce Ci dać w zamian ma dla Ciebie wystarczającą wartość.

Każdą z rzeczy które dostajesz sprawdź czy Ci pasuje, czy ją chcesz. Jeśli nie, oddaj ją z powrotem i raz jeszcze poproś o to co naprawdę Twojego. Jeśli pasuje Ci, to włóż ją w to miejsce, w którym chcesz je mieć.

Gdy upewnisz się co najmniej 3 razy, że już wszystko odzyskałaś i osoba nie ma już w sobie nic Twojego, albo spłaciła wszystkie rzeczy które jej pozostały, przejdź do kolejnej części ćwiczenia.

5. Wyobrażasz sobie połączenie/połączenia między wami – gdzie są, jak wyglądają. Możesz 'zostawić’ jedną siebie na swoim krześle, wstać i obejrzeć siebie od zewnątrz, by zobaczyć gdzie jeszcze są jakieś połączenia, dostrzec je wszystkie, tak jak wyglądają.

Następnie zmieniasz połączenia które są między wami – patrząc na akceptacje drugiej strony, w razie potrzeby negocjując rodzaj zmiany. Jedynym wyjątkiem jest odcięcie, w tym wypadku nie negocjuj zmiany, a po prostu odcinaj połączenie i się go pozbywaj. Zmieniać możesz tak jak chcesz i jak pasuje – wciągnąć połączenia do odkurzacza, przemalować je, zamienić na inne, zwiększyć, zmniejszyć, itp.

Jeśli cokolwiek z siebie wyrzucasz lub odczepiasz, wypełnij to miejsce jednym z poniższych:
ciepło
słońce
światło
ogień
woda
wiatr
ziemia
jakiś miły, ciepły kolor

Sprawdzaj, czy połączenia pozostają zmienione, czy wracają do starego kształtu. W razie potrzeby, sprawdź inny sposób, w jaki możesz je zmienić.

Jeśli jest w Tobie coś ograniczającego, albo oddaj to drugiej osobie, jeśli jest to jej, albo stwórz koło siebie kosz i wyrzuć do niego. Wszelkie odrzucone połączenia także wrzuć do kosza. Na zakończenie pracy wyrzuć zawiąż cały kosz i wyrzuć za siebie, w odległą przeszłość, przed Twoim urodzeniem daleko, do neandertalczyków lub dinozaurów.

Na zakończenie podziękuj drugiej osobie, ukłoń się jej i zobacz jak Ci się odkłania, jeśli to przydatne – przeproś i przyjmij przeprosiny, wybacz i pozwól jej wybaczyć. Jeśli odcinałaś się od niej, pożegnaj się z nią na zawsze. Tak czy tak, podziękuj jej raz jeszcze i pozwól odejść, pilnując, żeby zabrała swoje śmieci.