Nasi coachowie posiadają doświadczenie w pracy z takimi problemami jak:

 

Ataki paniki są strasznym doświadczeniem. Dla wielu osób prawdziwym problemem nie są nawet same ataki, ale poczucie bezsilności, gdy próbują się uspokoić czując narastającą panikę, ale nie są w stanie tego dokonać. To z kolei potrafi naprawdę podminować poczucie wartości danej osoby i jej pewność siebie. Na szczęście, ataki paniki są czymś, co da się pokonać. Jeśli zrozumiesz w jaki sposób zaczynają i jak się napędzają, odkryjesz także, że da się ich pozbyć raz na zawsze – wystarczy wiedzieć jak. Jeśli chcesz – chętnie Ci w tym pomogę.
Długa noc, przewracanie się z boku na bok i ta świadomość, że już za kilka godzin trzeba wstać... A jeszcze nie udało się zmrużyć oka choć na chwilę. Zmęczenie, brak koncentracji, obniżone wyniki w pracy... Brzmi znajomo? Jakby to było, gdybyś mógł po prostu kłaść się do łóżka i już po chwili zasypiać spokojnie, głęboko, po prostu odpływać w sen? Przesypiać w pełni całą noc i budzić się rano wypoczęty? Poznaj procesy, których dokonujesz w swojej głowie przed snem i naucz się jak możesz skutecznie zasypiać - i zapomnij o nieprzespanych nocach. Bez pigułek, bez trucia swojego ciała chemią, bez uzależniania swoich możliwości zasypiania od tego, czy masz akurat pod ręką zioła nasenne. Podaruj sobie spokojny sen.
Męczą cię koszmary i chcesz się ich pozbyć? Chcesz nauczyć się jak możesz krócej sypiać? Masz ochotę zacząć wcześniej wstawać? A może chcesz poznać metody, które pozwolą Ci uzyskiwać świadomość w swoich snach i kształtować je wedle swojej woli - przeżywając swoje marzenia jakby były absolutnie realnymi doświadczeniami? Umów swoją sesję coachingową i podaruj sobie takie sny, jakie sa dla Ciebie najlepsze.
Przez ponad dziesięć lat bałem się psów. Nie ważne jak dużych - na widok psa wszystkie mięśnie napinały się do ucieczki, na czoło wstępował zimny pot, serce waliło w oszalałym tempie...Jeśli był to bardzo mały pies - jamnik albo pudel - zwykle potrafiłem się jakoś kontrolować. Zwykle - bo zdarzało mi się uciekać i przed jamnikiem.

Przez dziesięć lat męczyłem się, zmieniałem trasę, żeby obejść jak najszerszym łukiem bezpańskie kundle jakich wtedy bylo wiele w moim rejonie, a nader wszystko - bałem się. Często i bardzo - bo o psa było tam nader łatwo. Nie wiem dlaczego się ich bałem - do dzisiaj nie mam pojęcia skąd wzięła się u mnie ta fobia - ale wiem że była ona straszną przeszkodą w moim codziennym funkcjonowaniu. A potem wystarczyła godzina pracy. I nagle psy przestały być straszne. Nagle szczekanie stało się co najwyżej hałasem - i przestało wywoływać emocje. Nagle, po dziesięciu latach, byłem wolny. Od tamtej chwili minęły ponad dwa lata - i wciąż jestem wolny, ba, nawet polubiłem psy.To, co chce Ci przekazać w powyższej historyjce, to fakt, że wiem jak to jest. Wiem czym jest ostra fobia z własnego doświadczenia - i choć dzisiaj mogę się śmiać na wspomnienie dorosłego faceta uciekającego przed półmetrowym jamnikiem...To wtedy było to dla mnie równie mało zabawne co zniewalające. Pamiętam wstyd, niekończące tłumaczenia ("Tak, wiem, że twój pies nie gryzie. Ale i tak się boję."), pamiętam jak zacząłem unikać nawet sytuacji, gdzie musiałbym wspominać o mojej fobii, bo tak niewiele osób potrafiło to zrozumieć. Jednocześnie chce Ci przekazać drugą rzecz - wiem jak to jest z tego WYJŚĆ. Wiem co to znaczy zapomnieć o swojej fobii i cieszyć się wolnością emocjonalną.Wiem jak to jest samemu przez to przechodzić i wiem również jak prowadzić inne osoby do zmiany i do pozbycia się swoich obaw. Przez lata pracowałem z wieloma różnymi rodzajami fobii i lęków. Przemawianie publiczne, pająki, pływanie na głębokiej wodzie, wychodzenie z domu, węże, grupy ludzi czy pobieranie krwi - to tylko kilka przykładów źródeł strachu, którego oduczyli się moi klienci. Nawet ludzie, którzy doświadczali długotrwałych i poważnych stanów fobicznych i lękowych przez wiele lat potrafią nauczyć swój mózg tego, jak może się zrelaksować i pozbyć obawy. Ludzie mają tylko dwie wrodzone obawy - przed utratą równowagi na równym gruncie i przed głośnym, nieoczekiwanym hałasem. Obydwie te reakcje stanowią ewolucyjne przystosowanie z czasów, gdy byliśmy jeszcze na niższych etapach ewolucji. Wszystkie pozostałe fobie i lęki są wyuczone w trakcie życia - i można się ich oduczyć lub wykorzystać w przydatny sposób. Co by się stało, gdyby Twoja obawa przed pająkami zmieniła się w obawę przed lenistwem? Jak zmieniłoby się wtedy Twoje życie, co ciekawszego byś w nim robił? Czy nie nadszedł już czas abyś podarował sobie wolność od swoich problemów? Umów swoją sesję coachingową i zapomnij o tym, że kiedykolwiek miałeś fobie.
Czasami to po prostu się dzieje. To nie Twoja wina - po prostu taka jest sytuacja. Jak mógłbyś się wtedy nie wkurzać? Przecież to ONI tak się zachowali! To w pełni naturalne! To nie Twoja wina! Bez przesady! Tylko potem trochę to boli. To jak na Ciebie patrzą, to jak reagują, świadomość tego jak się zachowałeś, jak straciłeś nad sobą kontrolę - po raz kolejny. Ale przecież nie da się inaczej! A gdyby się dało? Nauka kontroli gniewu potrafi przynieść niezwykłe rezultaty i pozwolić Ci zachować spokój w sytuacjach, w których dotychczas napadała Cię dzika wściekłość. Jeśli tylko pozwolisz sobie na odkrycie, jak możesz zmienić swoje dotychczasowe ograniczenia. Umów swoją sesję coachingową i podaruj sobie wolność od gniewu.
Pasja! Moc!!! Chęć działania!!!!! Po prostu... MOTYWACJA!!!!! Czy potrzebujesz jej więcej w życiu? Czy chcesz znaleźć sposób by chętniej robić w swoim życiu pewne rzeczy? Czy chcesz nauczyć się jak skuteczniej planować swoje działanie i w pełni realizować swoje plany? A może po prostu potrzebujesz trochę dodatkowej energii w codziennym działaniu i pragniesz dowiedzieć się jak ją zdobyć? Podczas coachingu skupionego na budowaniu Twojej motywacji nauczysz się jak skutecznie kreować w swoim życiu stany głębokiej motywacji i ogromnej chęci do działania. Poznasz różnice między płytką i głęboką motywacją i nauczysz się budzić obydwie w sobie - oraz tak kreować swoje życie i konteksty w których przebywasz, aby z pełną pasją, ogromną energią i dziką motywacją realizować swoje życiowe cele. Większość klientów, którzy przychodzi do mnie na pracę z motywacją uzyskuje efekt, który chcieli w ciągu jednej lub dwóch standardowych (dwugodzinnych) sesji. Umów swoją sesję coachingową i podaruj sobie prawdziwą motywację!
Nałogowe Kłamanie To nie jest tak, że nie chcesz mówić prawdy. Chcesz, nawet bardzo. Po prostu zawsze jest coś, co sprawia, że akurat w tej sytuacji lepiej jest kłamać... Kłamać, żeby kogoś nie urazić; kłamać, żeby kogoś nie zdenerwować; kłamać, żeby poprawić komuś humor; a w końcu - kłamać, żeby poprzednie kłamstwa nie wyszły na jaw. Z każdym kolejnym kłamstwem jest coraz trudniej - coraz trudniej, bo musisz coraz bardziej się starać, żeby całość wyszła wiernie, ale też coraz trudniej, bo coraz bardziej boisz się wyjść na kłamcę. Wyobrażasz sobie reakcje osób, które Ci zaufały i widzisz rozczarowanie w ich oczach, nieme wyrzuty. Oczywiście, pewnie nic Ci otwarcie nie powiedzą - ale już nigdy Ci nie wybaczą, już nigdy Ci nie zauważą. W rzeczywistości prawdopodobnie tak nie będzie. Prawdopodobnie cała sprawa szybko rozejdzie się po kościach, ale w wyobraźni osób mających problemy z nałogowym kłamaniem zwykle przewijają się dokładnie takie scenariusze jak powyżej. Czyni to samodzielne wyjście z problemu nałogowego kłamania ogromnym problemem. Praca z coachem pozwala na skuteczne wyjście z tej pułapki i nauczenie się mówienia prawdy, gdy chcesz to zrobić - bez żadnych wymówek i co ważniejsze bez żadnego lęku. Umów swoją sesję coachingową i pozwól sobie na szczerość.
Nieśmiałość Co sobie o mnie pomyślą, jak to zrobię? A co ona powie jak do niej podejdę? Wszyscy na mnie patrzą... Brzmi znajomo? Czas na zmianę. Czas żebyś nauczył się jak możesz lepiej kontaktować się z innymi ludźmi. Nadeszła chwila abyś przestał przejmować się tym, 'co sobie o mnie pomyślą' i po prostu podarował ludziom najlepszy możliwy prezent - SIEBIE. Pozwól sobie odkryć jak wiele możesz zrobić, jak wspaniały możesz mieć wpływ na ludzi i jak cudownie możesz się czuć w ich towarzystwie. Umów swoją sesję coachingową i odkryj swoją śmiałość.
Odkochanie i spokój emocjonalny Czasami związki się kończą, a pewne uczucia zostają. Niekiedy jest to coś dobrego, co sprawia że związek może odżyć ponownie za jakiś czas, gdy obydwie osoby dojrzeją by stworzyć razem coś lepszego niż wcześniej. Niekiedy jest to przeszkoda i ograniczenie dla jednej ze stron, która niepotrzebnie cierpi po zakończeniu relacji. Cierpi, być może wierząc, że "serce nie sługa" i "pewne rzeczy trzeba przeczekać". Na pewnym poziomie to prawda. Na innym - w momencie gdy masz odpowiednie umiejętności i zrozumienie - to co czujesz zależy tylko od Ciebie i zamiast przeczekiwać rozstanie, możesz po prostu już teraz odkochać się, tak aby spokojnie i z pełnią radości spoglądać w przyszłość, poznać nowe, fascynujące osoby i zacząć budować dla siebie nowy, zdecydowanie lepszy związek. Wybór należy do Ciebie. Umów swoją sesję coachingową i daj sobie wytchnienie po zakończonym związku.
Pewność Siebie Żyjesz swoim życiem i podejmujesz swoje decyzje. Być może niekiedy czujesz, że nadmiernie się wahasz lub zbytnio ulegasz wpływom innych. Czas to zmienić! Najwyższa pora abyś stanął na własnych nogach i zaczął kreować swoje życie tak jak chcesz by działało. Nadeszła chwila, abyś osiągnął stan prawdziwej pewności siebie, jakże odmiennej od pustej arogancji i agresji, która często określana jest w dzisiejszych czasach jako 'pewność siebie'. Stoi przed Tobą otworem droga do nauczenia się pewności przywódcy, prawdziwej, zdrowej pewności siebie, jednocześnie dającej ogromne oparcie i pozwalającej Ci żyć tak jak Ty chcesz, jak również pozwalającej Ci na ciągły rozwój i na prowadzenie ludzi w sposób który będzie najlepszy i dla Ciebie i dla nich. Chce abyśmy się dobrze zrozumieli - ta zmiana to zbudowanie nowego Ciebie. Dostaniesz możliwości i otworze przed Tobą drzwi, ale to Ty musisz je przekroczyć i dokonać w sobie zmiany, budując nowe życie siebie jako przywódcy ludzi, osoby pewnej siebie i dobrego lidera. Dużą zmiane można uzyskać bardzo szybko, koniec końców jednak to Ty musisz dokończyć proces przemiany - bo wraz z prawdziwą pewnością nadchodzi prawdziwa odpowiedzialność za kształtowanie samego siebie. Umów swoją sesję coachingową i naucz się tego, czym jest prawdziwa, zdrowa pewność siebie.
Przemawianie Stajesz przed publicznością i zaczynasz mówić... Obserwujesz jak kolejni słuchacze poddają się emocjom które niesie Twój głos. Rozwijasz swoją przemowę i czujesz że gotowi są Cię słuchać choćbyś przemawiał do końca świata. Oczarowani siłą Twojej prezentacji, po prostu słuchają, pogrążeni w świecie, który dla nich kreujesz. Być może światem tym jest wykład który prowadzisz, być może prezentacja Twoich wyników w pracy lub omówienie Twojego produktu. Czy chcesz nauczyć się jak możesz spokojnie i pewnie przemawiać do ludzi? Jaką przyjmować postawę, jak pracować ze swoim głosem, w jaki sposób wzbudzać w sobie i przekazywać im odpowiednie emocje, jak konstruować swoją prezentacje w najskuteczniejszy sposób - słowem, jak skutecznie występować przed publicznością? A może po prostu chcesz się pozbyć najpopularniejszej fobii współczesnego świata - niepewności przy przemawianiu do ludzi? Nauczyć się jak zrelaksować się na scenie i po prostu prowadzić grupę, uczyć ją i bawić zarazem? Czas rozpocząć przedstawienie! Umów swoją sesję coachingową i podaruj sobie umiejętności skutecznego mówcy.
Relacje Ludzie w naszym życiu stanowią jeden z najważniejszych czynników kształtujących nasze codzienne doświadczenia. Związki międzyludzkie - znajomości, przyjaźnie, miłość i rodzina - to wszystko razem w ogromnym stopniu decyduje o tym kim jesteśmy, jakie rezultaty osiągamy w życiu i do jakich celów zmierzamy. Dlatego zadbanie o odpowiednie relacje i ich podtrzymanie stanowi jedno z najważniejszych zadań w życiu każdego człowieka - a jednak w szkole uczymy się biologii i chemii, ale nikt nie prowadzi zajęć z poznawania ludzi i budowania przyjaźni. Edukacja może jednakże trwać również po zakończeniu nauki szkolnej, tak więc jeśli chcesz nauczyć się: W jaki sposób to z kim się kontaktujemy wpływa na nasze życie? Jak skutecznie poznawać nowych ludzi, budować nowe przyjaźnie i związki, tworzyć grupy znajomości i wzmacniać te, które już istnieją? Jak umocnić związek w którym już jesteś lub pozbyć się obecnych w nim ograniczeń które Wam w jakimś kontekście przeszkadzają? Umów swoją sesję coachingową i zacznij budować swoje relacje na nowo.
Stres i Relaksacja Czasami trzeba po prostu umieć odpocząć. Warto być w stanie wyjść na chwile z codziennego pędu, odłożyć na bok problemy, wziąć głęboki oddech i po prostu być... Radosnym, spokojnym, tu i teraz, bez żadnych zmartwień. Czy potrafisz to zrobić? Czy potrafisz zrelaksować się w ciągu dnia, kiedy Twój organizm mówi Ci, mniej lub bardziej bezpośrednio, "Pozwól sobie odpocząć?" Czy umiesz dać sobie chwilę wytchnienia w każdym momencie, gdy tego potrzebujesz? Czy chcesz się nauczyć jak możesz to zrobić? A może po prostu potrzebujesz znaleźć sposób na lepsze radzenie sobie z codziennym napięciem - i zaskoczyć samego siebie, ucząc się, że to napięcie nie zawsze jest potrzebne! Jakby to było, gdybyś poświęcał na każdą sprawę dokładnie tyle energii, ile jest jej potrzebne - bez zbędnego wysiłku, pośpiechu, stresu i napięcia? Jak wpłynęłoby to na Twoje samopoczucie, Twoje życie i Twoje zdrowie, gdybyś to umiał? Jakbyś się czuł, nauczywszy się pozbywać ze swojego ciała zbędnych napięć - tak by Twój umysł stał się Twoim własnym, najlepszym masażystą? Pozbycie się stresu i nauczenie się skutecznych metod relaksu to, w większości wypadków, kwestia jednej do dwóch standardowych (dwugodzinnych) sesji. Umów swoją sesję coachingową i podaruj sobie umiejętność prawdziwego relaksu.
Wolność Emocjonalna Prawdziwa Wolność zaczyna się w Twojej głowie i sercu. Jest to wolność czucia się tak jak chcesz i myślenia tak jak chcesz, wolność płynąca z umiejętności wzięcia odpowiedzialności za całe swoje życie. Czy chcesz nauczyć się, jak możesz czuć się szczęśliwy bez powodu, w każdej chwili swojego życia? Czy chcesz aby nikt nie był w stanie Cię zdenerwować, zranić lub zasmucić wbrew Twojej woli? Czy chcesz wiedzieć, jak możesz odtwarzać i wzmacniać najcudowniejsze uczucia jakie kiedykolwiek miałeś? Czy chcesz zapomnieć o zazdrości, osiągnąć spokój po skończonym związku, nauczyć się wybaczać sobie i innym? Czy chcesz się przekonać jak wiele szczęścia i przyjemności potrafisz znieść w swoim życiu? Umów swoją sesję coachingową i poznaj czym jest prawdziwa wolność emocjonalna.
Powiedzmy sobie szczerze - niekiedy zazdrość opiera się na pewnych podstawach. Niekiedy faktycznie partner może nas po prostu zdradzać lub dążyć do zdrady, niekiedy też może celowo zachowywać się w sposób sugerujący takie rozwiązanie - np. starając się w ten sposób kontrolować nasze zachowanie. W przeważającej większości przypadków, osoby które przychodzą do mnie do pracy z zazdrością wiedzą, że ich partner ich nie zdradza... A jednak nie są w stanie wyzbyć się napastliwych myśli o tym, że może jednak, właśnie teraz, coś się jednak dzieje... Osoby, którzy zgłaszają się do mnie z problemami tego typu, mówią mi często, że po prostu nie są w stanie myśleć inaczej. Wiedzą, że logicznie ich zachowanie jest absurdalne - ale emocje biorą górę i zastanawiają się nieustannie nad tym, czy ich partner lub partnerka ich nie zdradza. Najmniejszy sygnał może zostać odczytany jako dowód zdrady i stać się podstawą do wybuchu. A to z kolei uderza w związek i sprawia, że partner lub partnerka faktycznie może być bardziej skory do zdrady, tworząc błędne koło zazdrości i niepokoju i oskarżeń. Często temat zazdrości poruszają ze mną nie osoby zazdrosne, a ich partnerzy, czujący się uwięzieni w ograniczającym związku. W takim wypadku również mogę udzielić pewnych rad, ale jedynie do pewnego stopnia - mogę pomóc osobom mających zazdrosnych partnerów czuć się i funkcjonować lepiej w takiej sytuacji. Jednak jeśli mam pomóc ich partnerom pozbyć się swojej zazdrości, to oni muszą do mnie przyjść i chcieć pracować nad zmianą tego podejścia. Umów swoją sesję coachingową i pożegnaj swoją zazdrość.
Zakupy mogą być przyjemne, nikt nie chce z tym dyskutować. Dla wielu osób zakupy stają nałogiem i ucieczką od rzeczywistości. "Szef na mnie nakrzyczał? Kupię sobie coś ładnego." "Znajomy mnie obraził? Sprawię sobie coś na pocieszenie." "Dobrze zrobiłem ten projekt w pracy? Muszę sobie kupić jakąś nagrodę." Jeśli powyższe sformułowania wydają Ci się dziwnie znajome, jeśli w domu znajdujesz masę towarów, które przestały Cię bawić w zasadzie tuż po odejściu od kasy, to możesz mieć problem z nałogowym lub impulsywnym kupowaniem. Chcę jeszcze raz podkreślić, że w samym kupowaniu rzeczy nie ma niczego złego. To Twoje pieniądze i Ty masz pełne prawo zadecydować jak je wydajesz, nikomu nic do tego. Jeśli jednak używasz ich, aby próbować zaspokoić emocjonalne potrzeby, zapchać wewnętrzne braki emocjonalne poprzez kupowanie kolejnych drogich rzeczy - to naprawdę nie jest to dobre rozwiązanie. W takiej sytuacji proponuję Ci zamiast tego umówienie cyklu coachingowego, na którym nauczysz się jak radzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami w swoim życiu oraz jak czuć więcej przyjemnych emocji każdego dnia. To również będzie wymagało pewnej inwestycji z Twojej strony, ale pozytywne efekty akurat tego zakupu pozostaną z Tobą na całe życie. Umów swoją sesję coachingową i zyskaj pełną kontrolę nad tym co kupujesz.
Dla osób cierpiących na ten problem, ZJD może oznaczać ciągłe problemy i ograniczenia, nieustanne rozpaczliwe dbanie o to, żeby być w stanie na czas dotrzeć do toalety, unikanie spotkań towarzyskich i dyskomfort na tych, których nie udało się uniknąć. W moim doświadczeniu w pracy z ZJD ogromną rolę odgrywają dwa czynniki: 1) ZJD często pełni funkcję w pewnym sensie ochronną - pozwala osobie unikać pewnych sytuacji w życiu, które mogłyby być niekomfortowe lub stresujące. Dlatego jedną z najważniejszych kwestii przy pracy z tym problemem jest pomoc klientowi w skutecznym podchodzeniu do takich sytuacji i nie reagowaniu na nie stresem ani złym samopoczuciem. Pracujemy nad tym, żeby zamiast tego klient czuł się w takich sytuacjach dobrze i komfortowo, co sprawi, że zniknie potrzeba "ochrony" jaką zapewniał ZJD. 2) Osoba mająca problemy w wyniku ZJD jest zwykle bardzo czuła na wszelkie sygnały mogące zapowiadać pojawienie się problemów gastrycznych. Niekiedy ma wręcz wypracowane swoiste rytuały, kiedy po prostu wie, że gdy np. rano się obudzi, to zaraz pojawi się ZJD. Takie zachowanie może prowadzić do tzw. samospełniającej się przepowiedni i aktywnie wspierać problem, gdy osoba mająca ZJD wczuwa się w swoje ciało szukając problemów, a dostrzegając ich ślady, zaczyna się stresować, co z koleji prowadzi do faktycznego ataku. To tworzy swoiste błędne koło, w którym oczekiwanie problemu wzmacnia problem, co z kolei skłania do tym pilniejszego jego wyczekiwania. Zmiana w tych dwóch obszarach pozwala na znaczące lub pełne rozwiązanie problemu ZJD i wyraźną poprawę jakości życia klienta. Ponieważ takie przepracowanie tematu wymaga pracy z wieloma obszarami życia, typowa praca z ZJD wymaga zwykle od trzech do pięciu standardowych (dwugodzinnych) sesji.
Co Jeszcze Chcesz Zmienić? Powyższe przykłady tematów sesji zaledwie dotykają ogromnego zakresu pozytywnych zmian, jakie mogą być rezultatem skutecznego coachingu. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia i chęć do działania. Uruchom więc swoją fantazję i zastanów się co jeszcze chcesz zmienić w swoim życiu? W jakiej dziedzinie chcesz stać się lepszy, jaką cechę chcesz u siebie wzmocnić? Czy chcesz szybko i skutecznie nauczyć się nowej umiejętności, lub usprawnić umiejętność którą już posiadasz? Czy chcesz pozbyć się jakiegoś ograniczenia i uczynić swoje życie lepszym? Co jeszcze możesz dla siebie wymyślić, jaką jeszcze zmianę chcesz wprowadzić w swoim życiu? Możliwości ogranicza wyłącznie Twoja wyobraźnia. Umów swoją sesję coachingową i zdecyduj jak chcesz zmienić swoje życie na lepsze.

Jednocześnie, większości problemów, z którymi przychodzą do nas Klienci, nie da się łatwo przypisać do jakiejś kategorii diagnostycznej. Przychodząc, mówili np. takie rzeczy:

 "Czuję, że moje życie się skończyło."
 "Mam złamane serce. Chcę zapomnieć o mojej byłej dziewczynie."
 "Jestem złym człowiekiem."
 "Mam nieustanne poczucie winy."
 "Chcę poznawać nowych ludzi, ale się boję."
 "Obawiam się, że zemdleję jeśli pobiorą mi krew."
 "Chcę odciąć się od mojego chłopaka, ale nie mogę, bo jesteśmy duchowo związani."
 "Chcę pomóc mojej dziewczynie stać się pewną siebie."
 "Jestem już dorosły, a mimo to rodzice kontrolują moje życie.
 "Chcę mieć więcej odwagi w życiu."
 "Nałogowo kłamię i nie mogę przestać konfabulować, chociaż niszczy to moje życie."
 "Znam NLP, ale jakoś nie jestem go w stanie wykorzystywać w moim własnym życiu."
 "Chcę zapomnieć o bolesnym wydarzeniu w przeszłości."
 "Chciałbym być bardziej lubiany."
 "Chcę się spełnić w życiu."
 "Nieustannie obgryzam paznokcie!"
 "Boje się, że zrobię krzywdę moim bliskim."
 "Mam dość tych koszmarów!"
 "Moje problemy mnie przerastają."
 "Chcę więcej zarabiać."
 "Nieustannie się czerwienię."
 "Nie potrafię wywiązywać się ze swoich zobowiązań."
 "Nie wiem co chcę robić w życiu."
 "Byłem prześladowany w szkole."
 "Czuje się gorszy od innych."
 
Jeśli któreś z powyższych brzmi dla Ciebie znajomo i chcesz coś z tym zrobić -  skontaktuj się z nami i sięgnij po swoje wymarzone życie!