Popularne Problemy

Ataki paniki są strasznym doświadczeniem. Dla wielu osób prawdziwym problemem nie są nawet same ataki, ale poczucie bezsilności, gdy próbują się uspokoić czując narastającą panikę, ale nie są w stanie tego dokonać. To z kolei potrafi naprawdę podminować poczucie wartości danej osoby i jej pewność siebie.
Na szczęście, ataki paniki są czymś, co da się pokonać. Jeśli zrozumiesz w jaki sposób zaczynają i jak się napędzają, odkryjesz także, że da się ich pozbyć raz na zawsze – wystarczy wiedzieć jak. Jeśli chcesz – chętnie Ci w tym pomogę.

Długa noc, przewracanie się z boku na bok i ta świadomość, że już za kilka godzin trzeba wstać… A jeszcze nie udało się zmrużyć oka choć na chwilę. Zmęczenie, brak koncentracji, obniżone wyniki w pracy…
Brzmi znajomo?
Jakby to było, gdybyś mógł po prostu kłaść się do łóżka i już po chwili zasypiać spokojnie, głęboko, po prostu odpływać w sen? Przesypiać w pełni całą noc i budzić się rano wypoczęty?
Poznaj procesy, których dokonujesz w swojej głowie przed snem i naucz się jak możesz skutecznie zasypiać – i zapomnij o nieprzespanych nocach. Bez pigułek, bez trucia swojego ciała chemią, bez uzależniania swoich możliwości zasypiania od tego, czy masz akurat pod ręką zioła nasenne.
Podaruj sobie spokojny sen.

Męczą cię koszmary i chcesz się ich pozbyć?
Chcesz nauczyć się jak możesz krócej sypiać?
Masz ochotę zacząć wcześniej wstawać?
A może chcesz poznać metody, które pozwolą Ci uzyskiwać świadomość w swoich snach i kształtować je wedle swojej woli – przeżywając swoje marzenia jakby były absolutnie realnymi doświadczeniami?
Umów swoją sesję coachingową i podaruj sobie takie sny, jakie sa dla Ciebie najlepsze.

Fobie i Lęki
Przez ponad dziesięć lat bałem się psów. Nie ważne jak dużych – na widok psa wszystkie mięśnie napinały się do ucieczki, na czoło wstępował zimny pot, serce waliło w oszalałym tempie…Jeśli był to bardzo mały pies – jamnik albo pudel – zwykle potrafiłem się jakoś kontrolować. Zwykle – bo zdarzało mi się uciekać i przed jamnikiem.
Przez dziesięć lat męczyłem się, zmieniałem trasę, żeby obejść jak najszerszym łukiem bezpańskie kundle jakich wtedy bylo wiele w moim rejonie, a nader wszystko – bałem się. Często i bardzo – bo o psa było tam nader łatwo. Nie wiem dlaczego się ich bałem – do dzisiaj nie mam pojęcia skąd wzięła się u mnie ta fobia – ale wiem że była ona straszną przeszkodą w moim codziennym funkcjonowaniu.
A potem wystarczyła godzina pracy.
I nagle psy przestały być straszne.
Nagle szczekanie stało się co najwyżej hałasem – i przestało wywoływać emocje.
Nagle, po dziesięciu latach, byłem wolny.
Od tamtej chwili minęły ponad dwa lata – i wciąż jestem wolny, ba, nawet polubiłem psy.To, co chce Ci przekazać w powyższej historyjce, to fakt, że wiem jak to jest. Wiem czym jest ostra fobia z własnego doświadczenia – i choć dzisiaj mogę się śmiać na wspomnienie dorosłego faceta uciekającego przed półmetrowym jamnikiem…To wtedy było to dla mnie równie mało zabawne co zniewalające. Pamiętam wstyd, niekończące tłumaczenia („Tak, wiem, że twój pies nie gryzie. Ale i tak się boję.”), pamiętam jak zacząłem unikać nawet sytuacji, gdzie musiałbym wspominać o mojej fobii, bo tak niewiele osób potrafiło to zrozumieć.
Jednocześnie chce Ci przekazać drugą rzecz – wiem jak to jest z tego WYJŚĆ.
Wiem co to znaczy zapomnieć o swojej fobii i cieszyć się wolnością emocjonalną.Wiem jak to jest samemu przez to przechodzić i wiem również jak prowadzić inne osoby do zmiany i do pozbycia się swoich obaw. Przez lata pracowałem z wieloma różnymi rodzajami fobii i lęków. Przemawianie publiczne, pająki, pływanie na głębokiej wodzie, wychodzenie z domu, węże, grupy ludzi czy pobieranie krwi – to tylko kilka przykładów źródeł strachu, którego oduczyli się moi klienci.
Nawet ludzie, którzy doświadczali długotrwałych i poważnych stanów fobicznych i lękowych przez wiele lat potrafią nauczyć swój mózg tego, jak może się zrelaksować i pozbyć obawy.
Ludzie mają tylko dwie wrodzone obawy – przed utratą równowagi na równym gruncie i przed głośnym, nieoczekiwanym hałasem. Obydwie te reakcje stanowią ewolucyjne przystosowanie z czasów, gdy byliśmy jeszcze na niższych etapach ewolucji. Wszystkie pozostałe fobie i lęki są wyuczone w trakcie życia – i można się ich oduczyć lub wykorzystać w przydatny sposób.
Co by się stało, gdyby Twoja obawa przed pająkami zmieniła się w obawę przed lenistwem? Jak zmieniłoby się wtedy Twoje życie, co ciekawszego byś w nim robił?
Czy nie nadszedł już czas abyś podarował sobie wolność od swoich problemów?
Umów swoją sesję coachingową i zapomnij o tym, że kiedykolwiek miałeś fobie.

Czasami to po prostu się dzieje. To nie Twoja wina – po prostu taka jest sytuacja. Jak mógłbyś się wtedy nie wkurzać? Przecież to ONI tak się zachowali! To w pełni naturalne! To nie Twoja wina! Bez przesady!
Tylko potem trochę to boli. To jak na Ciebie patrzą, to jak reagują, świadomość tego jak się zachowałeś, jak straciłeś nad sobą kontrolę – po raz kolejny. Ale przecież nie da się inaczej!
A gdyby się dało? Nauka kontroli gniewu potrafi przynieść niezwykłe rezultaty i pozwolić Ci zachować spokój w sytuacjach, w których dotychczas napadała Cię dzika wściekłość. Jeśli tylko pozwolisz sobie na odkrycie, jak możesz zmienić swoje dotychczasowe ograniczenia.
Umów swoją sesję coachingową i podaruj sobie wolność od gniewu.