Skuteczny Networking – Globalna Sieć

Skuteczny Networking – Globalna Sieć

Badania pokazują, że między każdymi dwoma osobami na świecie jest nie więcej niż sześciu pośredników. To oznacza, że potrzebujesz co najwyżej 6 osób, żeby dotrzeć bezpośrednio do Billa Gatesa, Władymira Putina, Tony’ego Blair’a czy cesarza Japonii.

Zdaj sobie sprawę z konsekwencji tego faktu, a zrozumiesz jak szalenie cennym zasobem jest skuteczny networking – i jak wiele możesz zyskać włączając się w tą globalną sieć i ściągając do niej kolejne osoby, motywując i namawiając swoich przyjaciół, bliskich i kontakty do rozwijania własnych grup kontaktów. Im większe i bogatsze te sieci, tym łatwiejsze jest wykonanie tych sześciu telefonów i rozmowa np. z najbogatszym człowiekiem na ziemi. W porównaniu z tym, dotarcie do interesujących Cię klientów nagle zaczyna wydawać się absolutnie banalne, nie uważasz?

Jednocześnie pamiętaj aby robić to wedle zasady win-win i pokazać swoim przyjaciołom jak oni sami mogą odnosić korzyści ze zbudowanej przez siebie sieci kontaktów i jak cała ta wiedza może zostać praktycznie wykorzystana dla ich własnego dobra. Dzięki temu nie tylko będziesz wobec nich całkowicie fair, dając im skuteczne narzędzie z którego mogą skorzystać i do którego sam będziesz miał dostęp, ale również zwiększasz ich bezpośrednią motywacje do rozbudowywania swoich sieci znajomości.

Zacznij zbierać kontakty, zacznij budować własną sieć, będąc równie ochoczym do oddania komuś przysługi jak i do poproszenia o nią. Wzmocnij ją poświęcając ludziom tyle czasu ile możesz i włączając ich do swojego życia. Rozgałęziaj ją poprzez motywowanie swoich kontaktów do rozbudowywania ich własnych sieci. Wkrótce może się okazać, że liczba niezbędnych telefonów dramatycznie maleje, a łatwość ich wykonania rośnie – aż dojdziesz do sytuacji gdy, dosłownie, cały świat będzie w zasięgu Twojej ręki.