Coaching

Coaching

Są pewne sytuacje w których radzisz sobie naprawdę dobrze, można wręcz powiedzieć, że jesteś w nich ekspertem. Jednocześnie są takie dni, kiedy to co robisz wychodzi Ci 'tylko' dobrze, a są takie kiedy wychodzi Ci wręcz wspaniale. Jakby to było, gdybyś pozwolił sobie na to, żeby zawsze działać co najmniej wspaniale? Jak zmieniłaby się Twoja skuteczność w tych sytuacjach? Jak zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś nauczył się zawsze być nie tylko sobą – ale być sobą, który daje z siebie wszystko i zaskakuje sam siebie tym, jak dobrze mu idzie? Jakbyś się czuł patrząc sobie w oczy w lustrze i wiedząc, że właśnie po raz kolejny przekroczyłeś własne granice i osiągnąłeś dużo więcej niż podejrzewałeś – w swojej pracy, w swoim związku, w nauce, sporcie, zabawie, w tym jak dobrze komunikujesz sie ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi, jak dobrze bawisz się w życiu i jak wiele możesz osiągnąć

Jakbyś się czuł, zdając sobie sprawę, że praktycznie zapomniałeś co to lenistwo, wątpliwości, brak motywacji, niepewność czy obawy? Gdybyś zdał sobie sprawę, że Twoje życie stało się tak pełne i satysfakcjonujące – w sposób który jest najlepszy dla Ciebie i Twoich bliskich? Gdybyś odkrył, że niepostrzeżenie spełniają się Twoje kolejne marzenia, rzeczy które kiedyś uznawałeś za niemożliwe do osiągnięcia – a teraz przychodzą do Ciebie same, niemalże bez żadnego wysiłku – a jednocześnie Ty już masz kolejne marzenia i kolejne cele, bo Twoje standardy rosną i wymagasz od życia więcej, i czerpiesz z życia w pełni? Co czułbyś, patrząc w roześmiane oczy swoich najbliższych z którymi właśnie spełniliście kolejne marzenie? Co czułbyś ściskając dłonie swoich wiernych partnerów w interesach, gdy razem zarabiacie więcej, wykonując przy tym naprawdę wspaniałą pracę? Co czułbyś słysząc radosny śmiech swoich przyjaciół gdy razem spędzacie czas i bawicie się wyśmienicie?

I czy stać Ci na to, by się tak nie czuć? Czy możesz sobie pozwolić na to, by nie rozkwitnąć w pełni, nie nauczyć się jak możesz dawać z siebie wszystko? Czy jesteś gotów ponieść cenę tego, że nie dałbyś sobie wolności i wiedzy, które pozwoliłyby Ci być najlepszą wersją samego siebie, w każdej możliwej chwili?

Przeciętny człowiek przeżyje na tym świecie nie więcej niż 25.000 dni. W momencie gdy wchodziłeś w dorosłość, jedna czwarta tego czasu była już za Tobą.

Jak wiele czasu zostało Ci w tej chwili?

Jak wiele czasu zostało Ci na to, by zacząć w końcu żyć tak jak chcesz, wieść takie życie jakie chcesz, z takimi ludźmi, z którymi chcesz być, robiąc to co chcesz? Jak wiele chwil zostało Ci do spędzenia z bliskimi Ci ludźmi? Jak wiele czasu straciłeś dotąd na wahanie, wątpliwości, rozważanie kiepskich scenariuszy tego co się może wydarzyć, rozpamiętywanie przeszłości i poddawanie się swoim ograniczeniom?

Tego czasu już nie ma. Nie sposób go odzyskać.

Jak chcesz spędzić ten czas, który masz przed sobą?

Coaching jest zindywidualizowaną, dopasowaną do Twoich potrzeb pracą, pozwalającą Ci szybko i skutecznie nauczyć się jak mieć takie życie, o którym marzysz i spędzać swój czas w taki sposób, jaki jest dla Ciebie najlepszy i najbardziej zgodny z Tobą. Na spotkaniu coachingowym w przyjemnej atmosferze uczysz się, rozwijasz, poznajesz i od razu wprowadzasz w życie metody skuteczniejszego myślenia i działania – koncentrując się na rezultatach i ze zdumieniem obserwując jak to, co jeszcze niedawno uznawałeś za znaczące ograniczenia, teraz znika bez śladu, a pozornie odległe cele okazują się być na wyciągnięcie ręki.

Masz w życiu pewne marzenia oraz cele i dążysz do nich, szybciej lub jeszcze szybciej, na miarę swoich możliwości. Nie wiem czy wśród tych marzeń są wspaniałe relacje z ludźmi, ten idealny związek z niezwykłą osobą, bycie w życiu naprawdę szczęśliwym, podróże i odkrywanie nowych rzeczy, sukcesy zawodowe, czy też Twoim celem jest coś innego, a Twój wymarzony styl życia wygląda jeszcze inaczej. To Twoje marzenia i Twoje plany – a w coachingu chodzi o to, aby pomóc Ci je jak najszybciej i najskuteczniej osiągnąć.

Być może masz też pewne ograniczenia, których chciałbyś się pozbyć – po to aby łatwiej osiągnąć swoje cele, albo po prostu dla siebie i własnej potrzeby. Może chciałbyś się skuteczniej motywować, lepiej komunikować z ludźmi, skuteczniej przemawiać do dużych grup, lub po prostu obejść ograniczające przekonania, oduczyć się ulegania nawykom i uzależnieniom czy zapomnieć o fobiach i nerwicach? To również jest możliwe – przy zachowaniu pełnej dyskrecji możesz w krótkim czasie osiągnąć zmiany, na których Ci zależy.

Pamiętaj – płacisz tylko jeśli jesteś zadowolony z efektu – gdy spełnia on warunki, które razem ustalimy przed rozpoczęciem pracy. To oznacza, że warto byś zadał sobie pytanie ’Czego NAPRAWDĘ chcę?' ignorując wszelkie ograniczające przekonania, które ktoś mógł Ci kiedyś przekazać. Możesz tracić czas na wiarę w to, że 'pewnych rzeczy nie da się zmienić i trzeba sie do nich przyzwyczaić' – albo możesz po prostu zapytać i sprawdzić, bo może się okazać, że można inaczej.

Możesz się przekonać, o czym wielu lekarzy nie lubi wspominać, że umysł potrafi bardzo wyraźnie wpływać na ciało i jego procesy samoleczenia – i nauczyć to wykorzystywać w życiu swoim i swoich bliskich. Możesz odkryć, że jeśli ktoś kiedyś diagnozował ADHD lub dysleksje i stwierdził, że nie da się tego zmienić, to być może się pomylił – i możesz nauczyć się innego zachowania, które pomoże Ci w tych kwestiach. Możesz odkryć, że jeśli ktoś kiedyś stwierdził, że 'nie masz talentu malarskiego' lub 'nie będziesz nigdy muzykiem', to powiedział kłamstwo, w które uwierzyłeś na tyle mocno, że dla Ciebie stało się prawda – i że możesz przestać w nie wierzyć i odkryć w sobie talent i kreatywność których nigdy nie podejrzewałeś. Możesz odkryć, że kiedy twierdzili, że 'skutecznie uczą sie tylko małe dzieci, a im starsza osoba tym gorzej', to mijali się z prawdą – bo małe dzieci uczą się przede wszystkim INACZEJ niż ludzie dorośli – ale jeśli oni znajdą ten sposób nauki, który dla nich działa dobrze, to odkryją że uczą się równie szybko jak dzieci – a może nawet szybciej.

Możesz odkryć wiele rzeczy – jeśli tylko dasz sobie szansę i zapytasz siebie, szczerze, czego naprawdę pragniesz i jak chcesz by wyglądało Twoje życie?