Huna

Huna

UWAGA: W chwili obecnej nie wykorzystuję Huny i zamieszczam poniższe informacje bardziej jako ciekawostkę. Doceniam filozoficzny aspekt tej wiedzy, natomiast nie mogę wspierać żadnych związanych z nią technik, za wyjątkiem tych, które znajdują swoje odpowiedniki w zweryfikowanych eksperymentalnie metodach, takich jak Psychodrama czy Psychoterapia Gestalt.

Huna, sprowadzona do Europy z Hawajów przez Maxa Freedom Longa, to polinezyjska filozofia i szkoła pracy z umysłem zarazem. Opierając się na siedmiu podstawowych zasadach, Huna oferuje wiele prostych i jednocześnie niezwykle głębokich i skutecznych narzędzi pracy ze sobą, pozwalających na osiągnięcie duchowego i emocjonalnego spokoju, na poprawę swoich relacji z bliskimi nam ludźmi i na codzienny, ciągły dostęp do szczęścia w swoim życiu. Traktowana jako filozofia życiowa oferuje wiele metod na pełniejsze docenienie każdej mijającej chwili.

Siedem Zasad Huny:

 

1. IKE

Świat jest taki, jaki myślisz że jest/ jakim go uważasz.

To jak myślisz buduje Twoje codzienne życie.

 

2. KALA

Nie istnieją żadne granice.

Jedyne granice jakie istnieją, to te które sami sobie tworzymy.

 

3. MAKIA

Energia podąża za uwagą.

Im więcej poświęcasz czemuś uwagi, tym bardziej to wzmacniasz. Czy koncentrujesz się na problemach – czy na rozwiązaniach?

 

4. MANAWA

Teraz jest moment siły.

Przeszłość nie ma znaczenia, chyba że nadasz je jej w tej chwili. Przyszłość zależy od tego, co w tej chwili uczynisz. Wiec działaj TERAZ.

 

5. ALOHA

Kochać oznacza być szczęśliwym z kimś lub z czymś.

 

6. MANA

Cała moc pochodzi z wewnątrz.

Wszystko czego potrzebujesz do zmiany swojego życia masz już w sobie.

 

7. PONO

Skuteczność jest miarą prawdy.

Nie istnieje tylko jedna droga, ważne są wszystkie drogi, które prowadzą do rezultatów.

 

Metoda huny oferuje liczne proste i praktyczne wizualizacje, mające dużą wartość w interwencjach z klientami.